شکست فضاسازی دروغین رسانه‌های ضد ایرانی درباره سفر مالکی

به گزارش خبرنگار «تابناک»، با دیدارهای گرم و صمیمانه مالکی با مقامات بلندپایه ایران و مواضع نزدیک دو طرف، فضاسازی دروغین رسانه‌های ضدایرانی درباره این سفر شکست خورد.

به دنبال سفر نوری‌المالکی، نخست وزیر عراق به ایران، رسانه‌های خارجی در یک تبلیغات دروغین و برای ایجاد خدشه در روابط ایران و عراق، ادعا کردند که نخست‌وزیر عراق در این سفر، با ارایه اسناد و مدارک به طرف ایرانی، دخالت‌های ایران در خشونت‌های عراق را یادآور شد و از تهران رسما درخواست کرده است تا از ادامه دخالت در امور عراق خودداری کند.
این رسانه‌ها در همین راستا اعلام کردند: نوری‌المالکی خواستار حمایت نکردن ایران از نیروهای جیش‌المهدی شده است.

این در حالی است که «سردار مصطفی نجار»، وزیر دفاع کشورمان، عصر روز گذشته در جمع خبرنگاران، هر گونه ارایه سند از سوی نوری‌ا‌لمالکی ضد ایران در این سفر را رد کرد و اظهار داشت: اینها شایعاتی است که برای مخدوش کردن روابط ایران و عراق از سوی دشمنان مطرح می‌شود.

ادعاهای رسانه‌های خارجی، در حالی عنوان شده است که منبع این اخبار، هرگز اعلام نشده و تنها با آوردن این خبر، تلاش کردند در یک فضای رسانه‌ای دروغین، ایران را مسئول خشونت‌های جاری در عراق اعلام کنند. این روند خبری در بین رسانه‌های مکتوب و مرئی عربی از شدت بیشتری برخوردار بود. این نخستین باری نیست که ایران آماج حملات تبلیغاتی این رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

در همین حال، چندی پیش نیز در چهارچوب سفر یک هیأت بلندپایه عراقی که پس از درگیری‌های بصره به ایران صورت گرفت، رسانه‌های خارجی همین فضاسازی بی‌پایه را علیه ایران راه انداختند. این اتهامات واهی، در حالی علیه ایران انجام می‌شود که کشورهای عربی به توصیه آمریکا، در صدد گسترش روابط دیپلماتیک با عراق برآمده‌اند تا به زعم آمریکا، از میدان‌داری ایران در عراق جلوگیری کنند.