X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
اسراییل برای حمله به ایران آماده می‌شود!

یکی از مقامات رسمی ایالات متحده در گفتگو با نیویورک تایمز اظهار داشت که اسراییل مانورهایی را انجام داده است که به نظر می‌رسد به منظور کسب آمادگی برای تهاجم به سامانه های هسته ای ایران صورت گرفته باشد.

به گزارش سرویس بین‌الملل آفتاب، این مقام آمریکایی مدعی است بیش از 100 جنگنده ارتش رژیم اسراییل در هفته اول ماه جولای، در سواحل خاوری یونان واقع در دریای مدیترانه، مانوری را برگزار کرده‌اند.

رژیم صهیونیستی دائما ادعای خود را مبنی بر وجود اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای ایران تکرار می‌کند درحالی‌که جمهوری اسلامی ایران بارها گفته و اصرار دارد که برنامه هسته‌ای‌اش صرفاً دارای اهداف

این بالگردها و تانکر های سوختگیری مجدد، مسافتی معادل 1400 کیلومتر را پرواز کرده اند که دقیقا معادل فاصله خاک رژیم اسراییل تا نیروگاه نطنز، محل غنی سازی اورانیوم، در کشورایران است. ...

 
صلح آمیز است.

تهران برهمین اساس با خواسته شورای امنیت سازمان ملل که از ایران تقاضای توقف برنامه غنی سازی را دارد به مخالفت برخواسته و آنرا نپذیرفته‌است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز به همین بهانه دور سوم تحریم ها علیه ایران را تایید کرد. 

نشانه ها
چندین تن از مقامات آمریکایی اذعان می‌کنند که برداشت ایشان از گزارش نیویورک تایمز این است که اسراییل قصد این را دارد جدیتش را در مورد فعالیت های هسته‌ای ایران به نمایش بگذارد.

آنها می خواهند به ما بگویند که حتی به تنهایی هم حاضر به انجام این کار هستند.

این مقام رسمی پنتاگون در ادامه افزود: «آنها می‌خواهند تا ما بدانیم، آنها می‌خواهند تا اروپاییان بدانند و آنها می‌خواهند تا ایرانیان بدانند».

او ادامه داد: «سیگنال ها و نشانه‌های گوناگونی هست که در سطوح و لایه‌های مختلفی در حال انتشار است».

این تمرین نظامی شامل عملیات بالگردهایی می‌شود که قادر به نجات دادن خلبان هواپیماهای ساقط شده می‌شود.

این بالگردها و تانکر‌های سوخت‌گیری مجدد، مسافتی معادل 1400 کیلومتر را پرواز کرده‌اند که دقیقا معادل فاصله خاک رژیم اسراییل تا نیروگاه نطنز، محل غنی سازی اورانیوم، در کشور ایران است.

نیویورک تایمز همچنین از خودداری مقامات رسمی اسراییلی از دادن توضیح و ارائه جزییات درباره این مانور نظامی خبر داده است.

یکی از سخنگویان ارتش رژیم اسراییل در همین باره به خبرنگاران گفت: «این مانور، نوعی تمرین کاملا معمولی و عادی است که هر از چندی به منظور مواجهه با تهدیدها و مشکلاتی که با آن رودررو می‌شویم باید آنها را انجام دهیم».


لفاظی‌های مقامات اسرائیلی
ایهود

در سال 1981 رژیم اسراییل نیروگاه هسته ای اوسیراک واقع در 30 کیلومتری بغداد را بمباران کرد....

 

اولمرت، نخست وزیر رژیم اسراییل روز چهارم ژوئن، (15 خردادماه)، اخطار کرد که برای متوقف ساختن ایران در به دست آوردن سلاح اتمی اقدامات شدیدی لازم است.

او گفت باید به ایران نشان داد که در صورتی که دست به ساخت و توسعه چنین جنگ افزارهایی بزند، عواقب ویران کننده‌ای را شاهد خواهد بود.

شائول موفاز، معاون نخست وزیر این رژیم که پیشتر وزارت دفاع را نیز بر عهده داشت، چندی پیش و در همین رابطه گفته بود که نیاز به اقدامات نظامی به منظور توقف حرکت ایران به سوی کسب سلاح اتمی «غیر قابل چشم پوشی» است.

لازم به ذکر است این لفاظی‌ها با پاسخ شدید‌اللحن مقامات کشورمان رو‌به‌رو شد و در شدید‌ترین این واکنشها، سردار نجار، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران ادعاهای شائول موفاز مبنی بر تهدید ایران را احمقانه خواند و گفت:‌ «اگر کسی بخواهد یک چنین کار احمقانه‌ای انجام دهد، پاسخش بسیار دردناک خواهد بود».

گفتنی است که در سال 1981 رژیم اسراییل نیروگاه هسته ای اوسیراک واقع در 30 کیلومتری بغداد را بمباران کرد.

این رژیم در توجیه این تهاجم اظهار داشت که براین باور بوده است که از این نیروگاه، که توسط کارشناسان فرانسوی بنا شده بود، قرار بوده برای ساخت سلاح هسته ای به منظور حمله به اسراییل استفاده شود.