X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
واکنش وزارت خارجه به اظهارات اوباما
سخنگوی وزارت امور خارجه مواضع یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در خصوص ماهیت برنامه های هسته ای ایران و تهدید آمیز خواندن آن را غیرواقعی دانست و گفت: ماهیت صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران غیر قابل انکار است.

به گزارش پنجشنبه شب اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امورخارجه،سید محمد علی حسینی در واکنش به این مواضع گفت: این ارزیابی کاملا یکسویه و غیرواقعی است و با حقایق مربوط به ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران مغایرت آشکار دارد و غیر قابل قبول است.

وی با ابراز تاسف از اینگونه نگرش های فرصت طلبانه، بیان این مسایل را ناشی از القائات صهیونیستی و توهم زدگی این نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عنوان داشت و افزود: موضع این نامزد، خلاف اظهارت تبلیغاتی اعلام شده وی مبنی بر برخورد با لابی گری در آمریکا می باشد و مردم و نخبگان آمریکا از اینکه جایگاه مستقل آمریکا تا این میزان تنزل یافته است، نگران هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال ملت های مستقل و آزاده را سیاستی ناشی از اصول و ارزش های پذیرفته شده بین المللی از جمله منشور سازمان ملل متحد عنوان داشت و بر ادامه آن تاکید کرد.