شب یلدا و روز ازدواج، رسمی شد
دبیر شورای فرهنگ عمومی از تصویب 10 مناسبت جدید در تقویم رسمی کشور در سال آینده خبر داد.

منصور واعظی صبح امروز (سه‌شنبه، 21 خرداد) در نشستی خبری درباره‌ی اقدام‌های شورای فرهنگ عمومی در سال 86، مهم‌ترین مصوبه‌های آن در سال 88 که به تصویب شورای فرهنگ عمومی رسیده‌ و باید برای نهایی ‌شدن به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی هم برسند و نیز مهم‌ترین اقدامات شورای فرهنگ عمومی در سال 87 سخن گفت.

او درباره‌ محور دوم یعنی تصویب مناسبت‌ها توضیح داد: معمولا تا پایان خردادماه هرسال، مناسبت‌های سال بعد به تصویب می‌رسند و سپس به مدت یک ‌ماه، این مصوبات در دستور تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار می‌گیرند و ما می‌توانیم از اول مردادماه، مناسبت‌های قطعی را در اختیار مؤسسات مربوطه قرار دهیم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی سپس درباره‌ی تصویب مناسبت‌های جدید در تقویم سال 88 اظهار کرد: ما 10 مناسبت جدید را به تصویب شورای فرهنگ عمومی رساندیم و معمولا این مصوبات به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز می‌رسند.

روز معمار که همزمان با سالروز بزرگداشت شیخ بهایی در سوم اردیبهشت است. قبلا روز مهندس را در پنجم اسفند داشتیم که بیش‌تر به بحث ساختمان در آن توجه می‌شد و حذف شد. روز 17 خرداد، روز بزرگداشت حاج ملاهادی سبزواری؛ اول آذرماه، روز بورس یا بازار سرمایه (روزی که قانون بورس مصوب شده است)؛ 20 فروردین، شهادت سیدمرتضی آوینی، روز هنر اسلامی؛ 22 اردیبهشت، تولد حاج شیخ مرتضی انصاری، روز فقه و زندگی؛ اول ذی‌الحجه، روز ازدواج؛ ششم مرداد، روز کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌یی، که قبلا دو روز مجزا بود؛ 30 آذرماه، شب یلدا، که به‌طور رسمی در تقویم نام‌گذاری نشده بود؛ 18 اسفند، سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد، روز فرهنگ و مساجد؛ چهارم مرداد مصادف با اولین نماز جمعه‌ی کشور؛ روز نماز جمعه؛ و آخرین روز، روز بزرگداشت ابوریحان بیرونی، 13 شهریور، روز مردم‌شناسی.