به جای محاکمه خواستار مناظره با خاتمی هستم
سردار فرهاد نظری فرمانده اسبق نیروی انتظامی تهران بزرگ در زمان واقعه کوی دانشگاه خواستار جایگزین شدن مناظره با حجت الاسلام والمسلمین خاتمی به جای پیگیری پرونده قضایی ایشان شد.

سردار فرهاد نظری، فرمانده اسبق نیروی انتظامی تهران بزرگ در گفت‌وگویی با خبرنگار سیاسی آفتاب، گفت: «در رابطه با پیگیری شکایتی که از آقای خاتمی در کمیسیون اصل 90 مجلس مطرح کرده‌ام به هیچ عنوان قصد تضعیف آقای خاتمی را ندارم و کسانی که فکر می‌ کنند طرح شکایت من برای ردصلاحیت ایشان در انتخابات ریاست جمهوری آینده است اشتباه می‌کنند چون اولا بنده شأن آقای خاتمی را بالاتر از این می‌دانم که با یک شکایت صلاحیت ایشان رد شود و دوم اینکه بنده اصلا وابسته به جریان خاصی نیستم و خود آقای خاتمی نیز این را می‌داند وگرنه در این دولت قبلی و فعلی باید به پست و مقامی می‌رسیدم».

وی ادامه داد: «بنده برای

از تمام محققین و پژوهشگران می‌خواهم که پرونده قضایی کوی دانشگاه را نقد و بررسی کنند». ...

 
اثبات حسن نیتم در این رابطه و جلوگیری از هرگونه شائبه‌ای برای ردصلاحیت ایشان، پیگیری شکایتم را بعد از انتخابات ریاست جمهوری آینده موکول می‌کنم و همین حالا از کلیه حق و حقوق خودم می‌گذرم ،به شرطی که آقای خاتمی در یک مناظره زنده تلویزیونی در صدا و سیما با بنده پیرامون واقع کوی دانشگاه و یافتن حقیقت آن حاضر شود».

فرمانده اسبق نیروی انتظامی در زمان واقعه کوی دانشگاه اضافه کرد: «دعوت به مناظره از آقای خاتمی نه تنها تضعیف ایشان نیست بلکه برای بیمه کردن انقلاب و نظام ضروری است و حقیقت فرزند زمان است نه فرزند قدرت و قدرتمندان».

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه عده‌ای شأن آقای خاتمی را بالاتر از این عنوان می‌کنند که در مناظره حاضر شود،‌گفت: «در اسلام، شأن بالاتر و پایین‌تر نداریم و پیغمبر(ص) در آخرین خطبه عمر مبارکشان درباره حق‌الناس با آن پیرمرد اشتربان در مسجد حاضر شدند و آنرا مهمترین موضوع عنوان کردند و آیا سطح پیغمبر(ص) و آن پیرمرد یکی بود؟! مهم حق‌الناس است که باید همه ما آنرا بپذیریم و آقای خاتمی با حضور در این مناظره به روشن شدن حقایق کمک می‌کند و اگر مناظره را نمی‌پذیرد، طبیعتا اینجانب از طریق مراجع قانونی شکایت خود را دنبال می‌کنم و در صورت عدم حضور در مناظره مستقیم تلویزیونی و یا رایزنی‌های سیاسی برای عدم به جریان

با شرکت در مناظره حقانیت خود را اثبات کنند تا مردم بدانند که حق با چه کسی است؟...

 
انداختن پرونده قضایی طبیعتا لکه ننگی بر دامان مسببین آن خواهد بود و آیندگان در این مورد قضاوت خواهند کرد».

وی در ادامه همین بحث،افزود: «آقایان که می‌گویند این فضا و مناظره برای تخریب آقای خاتمی است، پس از این فضا استفاده کنند و با شرکت در مناظره حقانیت خود را اثبات کنند تا مردم بدانند که حق با چه کسی است؟».

وی ادامه داد: «وقتی می‌گویی، مناظره یک بحث را پیش می‌آورند که چنین و چنان است، وقتی می‌گویی دادگاه طور دیگری برخورد می‌کنند و این نشان می‌دهد،افرادی که در لایه‌های پایین‌تر از آقای خاتمی باید پاسخگو و محاکمه می شدندو دستهای پنهان و آشکار ماجرا بودندو از آن فرار کردند.الان هم به این گونه حربه‌ها برای عدم روشن شدن حقایق متوسل می‌شدند. آقایان یا مناظره را بپذیرند یا دادگاه را !».

سردار نظری در ادامه افزود: «از تمام محققین و پژوهشگران می‌خواهم که پرونده قضایی کوی دانشگاه را به عنوان تز پایان دوره خود انتخاب کرده و آنرا نقد و بررسی کنند».

وی در پایان با تاکید بر اینکه گفت‌وگو در مورد حادثه کوی دانشگاه لازم است،ضمن انتقاد از آقای ضرغامی به عنوان مسئول صدا و سیما در عدم پخش مذاکرات صحن علنی مجلس در این مورد و کوتاهی در بیان حقایق کوی دانشگاه،گفت:«از ایشان می‌خواهم که همچون مسائل دیگر از کارشناسان مختلف برای بررسی واقعه کوی دانشگاه دعوت به عمل آورد و به روشن نمودن حقایق کمک کند».