اعتراض شدید ایران به اظهارات مضحک موفاز
نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک طی نامه ای به دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت، نسبت به اظهارات تهدید آمیز اخیر وزیر راه رژیم اسرائیل علیه کشورمان اعتراض نمود.

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک عصر روز جمعه 17/3/1387 طی نامه ای به شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل نسبت به اظهارات وزیر راه رژیم اسرائیل که روز گذشته طی سخنانی گستاخانه کشورمان را تهدید به حمله نموده بود، اعتراض کرد.

در نامه نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران به دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت آمده است: " رژیم اسرائیل که بخاطر بی تفاوتی و سکوت شورای امنیت تشجیع شده، با نقض فاحش اساسی ترین اصول منشور ملل متحد و حقوق بین الملل به تهدید به استفاده از زور علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه می دهد. این تهدیدات گستاخانه نقض فاحش و صریح اولیه ترین اصول حقوق بین الملل و منشور ملل متحد بوده و پاسخ و اقدام قاطع و روشن سازمان ملل و خصوصا شورای امنیت را می طلبد. تهدید به استفاده از زور توسط مقامات رژیم اسرائیل علیه جمهوری اسلامی ایران نمونه ای بارز از تهدید علیه صلح و امنیت بین المللی و منطقه ای توسط رژیمی است که اساس خود را بر مبنای تجاوزگری ، تروریسم دولتی و اشغالگری بنا نهاده است".

در بخش دیگری از نامه مورد اشاره آمده است : " متاسفانه سکوت شورای امنیت در مقابل سیاستهای شریرانه رژیم اسرائیل و بی کیفری که این رژیم از آن برخوردار است رژیم مزبور را در اقدامات خود گستاختر نموده است".

همچنین نمایندگی دائم کشورمان در نیویورک در این نامه تاکید نموده است: " برای جامعه بین المللی کاملا روشن است که رژیم اسرائیل، که هیچگاه عضو معاهدات منع سلاحهای کشتار جمعی نبوده، بطور مخفیانه سلاح هسته ای تولید نموده است. بدون شک سلاح هسته ای در دستان این رژیم نامشروع که سابقه ای طولانی از جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت را در کارنامه خود دارد آنی ترین و جدی ترین تهدیدی است که جهان و منطقه با آن روبروست".

در این نامه همچنین تاکید شده است " برخلاف اتهامات بی اساس رژیم اسرائیل، جمهوری اسلامی ایران قویا و به صریح ترین وجه ممکن با تمامی انواع سلاحهای کشتار جمعی از جمله سلاحهای هسته ای مخالفت نموده و بعنوان عضو معاهدات بین المللی مربوطه به منع تولید و اشاعه سلاحهای کشتار جمعی، در مقاطع مختلف بطور رسمی اعلام نموده است که سلاحهای کشتار جمعی از جمله سلاح هسته ای که غیر انسانی ترین سلاح موجود می باشد، جایگاهی در دکترین دفاعی ایران ندارد".

در بخش پایانی این نامه نیز آمده است : " همانگونه که بارها اعلام گردیده، جمهوری اسلامی ایران قصد حمله به هیچکس را ندارد، اما در عین حال بر اساس حق ذاتی خود در دفاع از خویش که در ماده 51 منشور ملل متحد نیز آمده است، در دفاع از خویش و دادن پاسخی محکم به هر گونه تجاوز علیه ملت ایران و در اتخاذ اقدامات دفاعی لازم هیچگاه هیچ تردیدی بخود راه نخواهد داد".