اوباما مجبور است رای صهیونیست ها را به خود متمایل کند
در آمریکا منصوب شدن هر رئیس جمهور ، نماینده کنگره و فرماندار و یا سناتوری که مخالف با سیاست های اسراییل باشد ، تقریبا غیر ممکن است.
عبد الله حمودا تحلیلگر مسائل سیاسی در مصاحبه اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر با اشاره به سخنرانی ضد ایرانی اوباما افزود: اوباما برای تصرف اذهان صهیونیست ها که مخالفت جدی با ایران دارند، مجبور است رای آنها را به خود متمایل کند، این در صورتی است که خط و مشی اصلی سیاست خارجی آمریکا در دست تدوین کنندگان مرکزی آمریکاست.

وی گفت: هر چند در آمریکا منصوب شدن هر رئیس جمهور ، نماینده کنگره و فرماندار و یا سناتوری که مخالف با سیاست های اسراییل باشد ، تقریبا غیرممکن است، اما اینکه کشوری مثل آمریکا که خود را بزرگ ترین ابرقدرت جهان می خواند تا این حد بازیچه یک کشور کوچک شود، مضحک است .

این تحلیلگر سیاسی تصریح کرد: سخنرانی ضد ایرانی اوباما به ویژه با توجه به تبلیغات گسترده و منفی اسراییل ضد ایران و اینکه صهیونیست ها این احساس را میان مقامات آمریکایی دامن زده اند که پیروزی انقلاب و پیشرفت هسته ای ایران، باعث تحقیر فرهنگ سیاسی آمریکا شده است ، عجیب به نظر نمی رسد. 

حمودا با بیان اینکه اوباما به تحصیلات ، رفاه اجتماعی ، اقتصاد و مسائل داخلی آمریکا توجه بیشتری دارد، گفت: مردم آمریکا از سیاست های جنگ طلبانه بوش و عدم توجه او به مسائل داخلی احساس نگرانی داشتند، همین مسئله باعث پذیرش اوباما که به مسائل داخلی توجه بیشتری دارد ، در اذهان عمومی شده است. 

این تحلیلگر مسائل سیاسی افزود: به علت تمایلات جنگ طلبانه مک کین و دنباله روی از بوش ، تمایل اذهان عمومی مردم آمریکا به سمت اوباما بیشتر است. 

حمودا گفت: بسیاری از مردم آمریکا به سبب مسلمان بودن اوباما ، به وی برای گشودن باب مذاکره با جهان اسلام اعتماد کرده اند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: به طور حتم رئیس جمهور جدید آمریکا ، تغییراتی را در سیاست خارجی این کشور در ارتباط با کشورهای دیگر جهان ایجاد خواهد کرد.

عبدالله حمودا در خصوص همکاری اوباما با کلینتون در انتخابات نهایی ریاست جمهوری آمریکا افزود: احتمال همکاری و حمایت کلینتون از اوباما در رقابت با مک کین جمهوریخواه به سبب سیاست های حزبی بیشتر است.

وی گفت : این احتمال وجود دارد که حزب جمهوریخواه در اجلاس نهایی خود، کسی را غیر از مک کین برای رقابت ریاست جمهوری با اوباما انتخاب کند.

تحلیلگر مسائل سیاسی افزود: حزب دمکرات در تلاش است که نظر افکار عمومی آمریکا را در حمایت از اوباما در رقابت با جمهوریخواهان به دست آورد.

عبدالله حمودا با تاکید بر اینکه رای دادن در جامعه آمریکا حزبی است، گفت: حامیان کلینتون هم در انتخابات نهایی از اوباما حمایت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: باید به این امر هم توجه داشت که تمایلات جنگ طلبانه مک کین، حمایت صنایع نظامی و نظامیان آمریکا را در پی خواهد داشت .

تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به نقش نفوذی صهیونیسم در جامعه آمریکا گفت: هر کس از این کاندیداها سعی می کند که حمایت این گروه را به دست آورد.

عبدالله حمودا ، تحلیلگر مسائل سیاسی در پایان با اشاره به اینکه رهیافت اروپا و آمریکا با ایران کاملا متفاوت است ، اظهار داشت: اروپا خواهان مذاکره برای حل مسئله هسته ای ایران است ، در صورتی که آمریکا سرگردان به دشمنی خود با ایران ادامه می دهد.