X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
واکنش احمدی‌نژاد به سخنان لاریجانی علیه‌ آژانس
رییس جمهوری اسلامی ایران عصر دوشنبه در ادامه مصاحبه مشترک با رییس مجلس هشتم ،‌ موضع مجلس هشتم، در قبال گزارش اخیر "‌ محمد البرادعی "مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی را بسیار انقلابی و بجا توصیف و درعین حال تاکید کرد که اکنون ضرورتی برای تجدید نظر در همکاری با آژانس وجود ندارد.

دکتر " محمود احمدی نژاد " و دکتر " علی لاریجانی "‌ بعد از دیدار با یکدیگر در محل ساختمان مشروطه مجلس واقع در بهارستان به پرسش های خبرنگاران پاسخ گفتند.

به گزارش ایرنا، خبرنگاری با اشاره به موضع اخیر رییس مجلس هشتم در مورد گزارش البرادعی از رییس جمهوری در مورد امکان تجدید نظر ایران در همکاری خود با آژانس سوال کرد؟

دکتر احمدی نژاد پاسخ داد: هم اکنون ضرورتی برای تجدید نظر وجود ندارد اما هشدار مجلس، هشدار بجایی بود.

رییس جمهوری تاکید کرد: مجلس مستحکم در دفاع از حقوق ملت ایستاده است و اجازه نمی دهد که کسی در ذهنش مطلبی بگذارند و بخواهد گوشه ای از حقوق ملت ایران را خدشه دار کند.

لاریجانی در سخنانی در صحن علنی مجلس با توصیه به غرب به پرهیز از پاسداری مرموزانه دیپلماتیک پرونده هسته ای ایران بین آژانس و گروه 1+5 هشدار داده بود که مجلس هشتم اجازه چنین فریبکاری را نخواهد داد.

رییس مجلس هشتم همچنین تاکید کرده بود که در صورت ادامه این رفتار ، مجلس هشتم با ورود به پرونده ، حد و مرز جدیدی را برای همکاری با آژانس ایجاد خواهد کرد. 

خبرنگار خبرگزاری فارس از رییس جمهوری سوال کرد که آیا توقیف فعالیت سه روزه این خبرگزاری به دستور شما بوده است ؟ احمدی نژاد تصریح کرد:خبرگزاری فارس خبرگزاری خوبی بوده اما چه کار کرده است.

خبرنگار فارس گفت : این اولین سوالی است که من از شما می کنم.
رییس جمهوری اظهار داشت: پس در کنفرانس خبری بعدی می گویم اول شما سوال کنید.

خبرنگار فارس خطاب به رییس جمهوری گفت: من خبرنگار حوزه مجلس هستم.
احمدی نژاد تصریح کرد: من مجلس زیاد می آیم نوبت شما هم می رسد.

رییس جمهوری در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران در مورد سفرش به ایتالیا اظهار داشت: فردا صبح زود در فرودگاه.
 
رییس جمهور: امیدواریم فصل جدید همکاری ها بین دولت ومجلس شکل گیرد
 
دکتر "محمود احمدی نژاد" رییس جمهوری اسلامی ایران، در پایان دیدار با دکتر "علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی گفت که امیدواریم در این مقطع بین دولت نهم و مجلس هشتم فصل جدیدی از همکاری ها و همراهی ها در جهت خدمت بهتر به مردم و پیشبرد هر چه بهتر امور کشور رقم بخورد.
احمدی نژاد بعداز ظهر دوشنبه در محل ساختمان مشروطه مجلس واقع در بهارستان با لاریجانی که در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس با 237رای به عنوان رییس مجلس هشتم برگزیده شد، حدود دو ساعت دیدار و گفت و گو کرد.
احمدی نژاد و لاریجانی پس از این دیدار در یک کنفرانس خبری مشترک شرکت و به سوالات خبرنگاران درباره محورهای این دیدار پاسخ دادند.

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری با تبریک انتخاب لاریجانی به عنوان رییس هشتمین دوره مجلس شورای اسلایم گفت: امروز آقای لاریجانی در مسوولیت ریاست مجلس شورای اسلامی مشغول خدمت هستند و این مسوولیت، فرصت ارزشمند خدمتگزاری است.
احمدی نژاد با بیان اینکه جایگاه مجلس در جمهوری اسامی ایران، ‌جایگاه بسیار رفیعی است ، اظهار داشت: مجلس پشتوانه مستحکم تحقق آرمان های ملت و نشانه مستحکم تصمیم گیری ها در پیشبرد امور کشور است.
رییس قوه مجریه خاطرنشان کرد: مجلس و دولت به طور مستمر با هم در تعامل هستند و به طور مشترک امور کشور را به جلو می برند. در بخش قانونگذاری ، نظارت ، مشورت و طراحی نقش مجلس نقش بسیار برجسته ای است و در بخش اجرایی نیز دولت کار را به جلو می برد.
احمدی نژاد تصریح کرد: خوشبختانه در طول بعد از انقلاب تعامل بین دولت و مجلس بسیار سازنده است اما امید داریم که در این مقطع بین دولت نهم و مجلس هشتم فصل جدیدی از همکاری ها و همراهی ها در جهت خدمت بهتر به مردم و پیشبرد هر چه بهتر امور کشور رقم بخورد.
رییس جمهوری هدف دیگر از دیدار خود با لاریجانی را عرض تبریک به رییس و نمایندگان مجلس هشتم در مسوولیت جدید بیان کرد.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درخصوص شایعه تغییر " طهماسب مظاهری" رییس کل بانک مرکزی گفت: برخی جنگ روانی را شکل داده اند که می خواهند کارهای دولت و کارهایی را که در کشور در حال انجام است، سست کنند و این کار خوبی نیست.